Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 18/03/2019

Tiesa piemēro prokurora prasīto sodu par juridiskās personas tīšu novešanu līdz maksātnespējai un soda ar reālu brīvības atņemšanu uz vienu gadu

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa piemērojusi Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurora prasīto sodu par juridiskās personas tīšu novešanu līdz maksātnespējai un sodīja personu ar reālu brīvības atņemšanu uz vienu gadu, atņemot tiesības veikt visu veidu komercdarbību uz četriem gadiem.

Kā norādīts spriedumā, apsūdzētais laika posmā no 2010. līdz 2014. gadam, būdams uzņēmuma valdes loceklis, no uzņēmuma kontiem noņēma naudas līdzekļus 228 662 EUR apmērā. Kā naudas līdzekļu izlietojuma attaisnojuma dokumentus par uzņēmuma saimniecisko darījumu esamību viņš norādīja viltotas cita uzņēmuma vārdā izrakstītas kvītis. Savas noziedzīgās darbības apsūdzētais veica, zinot, ka viņa uzņēmumam ir nenokārtotas parādsaistības ar vairākiem kreditoriem.

Tādejādi apsūdzētais ar savām darbībām tīši noveda savu uzņēmumu līdz maksātnespējai.

Ar šādām savām darbībām apsūdzētais  izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 213.panta otrajā daļā.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

 

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA