Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 26/03/2019

Maksātnespējas administratoru tiesās par naudas līdzekļu piesavināšanos

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore šī gada 25.martā tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukts bijušais maksātnespējas administrators par naudas līdzekļu piesavināšanos un tā rezultātā noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Apsūdzētais bija fiziskas personas maksātnespējas procesa administrators un viņa rīcībā 2016.gada aprīlī tika nodoti nekustamā īpašuma pārdošanā iegūtie naudas līdzekļi 53 520 EUR apmērā. Šos līdzekļus administrators nepārskaitīja nodrošinātajam kreditoram, bet vairākos maksājumos pārskaitīja uz saviem norēķinu kontiem. Kā naudas līdzekļu izcelsmi viņš nepamatoti norādīja administratora amata atlīdzību. Pēc tam apsūdzētais veica vairākkārtējus naudas līdzekļu pārskaitījumus starp saviem kontiem, norādot apzināti nepatiesu iegūto līdzekļu izcelsmi kā atlīdzību, avansu vai administrēšanas izdevumu segšanu. Tādā veidā  apsūdzētais legalizēja noziedzīgi iegūtus līdzekļus 53 520 EUR, kas ir liels apmērs. Pēc tam viņš iegūtos naudas līdzekļus izņēma no kontiem skaidrā naudā, veica iepirkumus ar karti un pārskaitījumus ar internetbankas starpniecību.

Ar šādām savām noziedzīgām darbībām, apsūdzētais izdarīja noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 179.panta trešajā daļā  un Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA