Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 21/03/2019

Lūdz tiesu apstiprināt sodu personai par kukuļdošanas mēģinājumu

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu par vienošanās apstiprināšanu un soda piespriešanu. Krimināllietā apsūdzēta viena persona par kukuļdošanas mēģinājumu Rīgas pašvaldības policijas darbiniekam.

Saskaņā ar apsūdzību 2018.gada novembrī apsūdzētais bija novietojis savu auto Skārņu ielā, Rīgā, neievērojot gājēju un velosipēdu ceļa zīmi. To pamanīja Rīgas pašvaldības policijas Tūrisma nodaļas inspektors, kurš piegāja pie apsūdzētā un palūdza viņam vadītāja apliecību un transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību. Viņš paskaidroja fiksētā pārkāpuma būtību un paziņoja, ka par pieļauto pārkāpumu tiks sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Lai izvairītos no atbildības, apsūdzētais Rīgas pašvaldības policijas darbiniekam mēģināja nodot 20 EUR naudas banknoti. Kukuli policijas darbinieks nepieņēma un personu aizturēja.

Tā kā apsūdzētais vainu atzīst, prokurore ar viņu vienojusies par sodu, proti, nosacītu brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem, un lūdz tiesai to apstiprināt.

Krimināllietā persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma 15.panta ceturtās daļas un 323.panta pirmās daļas.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA