Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 12/12/2016

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par Šlokenbekas Dzirnavu ezera un Slocenes upes piesārņošanu, kas skābekļa trūkuma dēļ izraisīja zivju resursu zaudējumu

Specializētās vairāku nozaru prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu par Šlokenbekas Dzirnavu ezera un Slocenes upes piesārņošanu ar kaitīgām vielām, kas izraisīja smagas sekas.

Krimināllietā apsūdzēta kāda uzņēmuma valdes loceklis, kurš bija atbildīgs par uzņēmuma darbības tiesiskumu, kā arī vides aizsardzības prasību izpildi.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētā persona ilgstoši neveica efektīvus pasākumus, lai kāda akciju sabiedrība regulāri un būtiski nepārkāpj līguma nosacījumus.

2015. gada jūnijā, jūlijā, apsekojot uzņēmumam piederošās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, uzņēmuma valdes loceklis konstatēja, ka tām bija radušies darbības traucējumi - samazināta skābekļa daudzums attīrīšanas iekārtas kamerās, aktīvās dūņas pelēkā krāsā un nepatīkama smaka. Notekūdeņu attīrīšanas iekārtās gāja bojā aktīvas dūņas un netika nodrošināts piesārņojošās darbības atļaujā noteiktais paliekošā fosfora procentuālais samazinājums. Slocenes upe bija iekrāsojusies pelēkā krāsā.

Apsūdzētā persona neinformēja Valsts vides dienestu par kaitējumu videi. Tāpat minētā persona neveica neatliekamos un sanācijas pasākumus Slocenes upē, kā arī pieļāva, ka laika posmā no pērnā gada 7. jūlija līdz 2015. gada 17. jūlijam notekūdeņu attīrīšanas iekārtas novadīja Slocenes upē nepietiekoši attīrītus notekūdeņus. Tas izraisīja zivju masveida bojāeju Slocenes upē un Šlokenbekas Dzirnavu ezerā.

Apsūdzētās personas rezultātā radīts ievērojams apdraudējums ūdens videi, nodarīts mantisks zaudējums Latvijas Republikai par kopējo summu 9 401,03 eiro apmērā.

Engures novada domei tika nodarīti zaudējumi 220,90 eiro apmērā, savukārt Tukuma novada domei 30 797,86 eiro (lieli apmēri).

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 102. panta trešās daļas.

Krimināllieta izskatīšanai nodota Tukuma rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA