Latvijas Republikas Prokuratūra

2 item(s)

$79.00

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 30/09/2016

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par teju 114 litru nelikumīgu etilspirta saturošu alkoholisko dzērienu izgatavošanu un glabāšanu

Alūksnes rajona prokuratūras virsprokurore šā gada 28. septembrī tiesai nodevusi krimināllietu, kurā kāds vīrietis saukts pie kriminālatbildības par to, ka izgatavoja un glabāja nelikumīgus etilspirta saturošus alkoholiskos dzērienus lielā apmērā.

Lasīt vairāk
Publicēts 29/09/2016

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kurā kāds iepriekš sodīts vīrietis saukts pie kriminālatbildības par tīšas slepkavības izdarīšanu

Jelgavas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par vairāku zādzību, laupīšanu, miesas bojājumu, kā arī tīšas slepkavības izdarīšanu.
Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, 2016. gada 25. maijā kāda persona, būdama alkohola ietekmē, kopā ar kriminālprocesā zināmām personām, ejot garām gar kādu nepabeigtu jaunbūvi Jelgavā, piegāja pie kāda guļoša vīrieša.
Viens no vīriešiem, būdams dusmu un agresijas noskaņots, tīši izdarīja ne mazāk 10 sitienus guļošajam pa galvu. Pēc veiktajām noziedzīgajām darbībām apsūdzētais, paņemot cietušā pasi, no notikuma vietas aizgāja.

Lasīt vairāk
Publicēts 27/09/2016

Latvijas Republikas Prokuratūras pārstāvji piedalījušies ENPRO ikgadējā konferencē

Latvijas Republikas Prokuratūras pārstāvji no Specializētās vairāku nozaru prokuratūras, Rīgas tiesas apgabala prokuratūras, Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta Metodikas nodaļas un Starptautiskās sadarbības nodaļas 2016. gada 22. un 23. septembrī Viļņā (Lietuvas Republika) piedalījās Baltijas jūras reģiona valstu prokuroru tīkla pret noziegumiem pret vidi (The Network of Prosecutors on Environmental Crime in the Baltic Sea Region (ENPRO)) ikgadējā starptautiskajā konferencē.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA