Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 22/10/2020

Ar reālu brīvības atņemšanu soda kādu maksātnespējas administratoru

2020. gada 21. oktobrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa, piedaloties Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurorei, piesprieda reālu brīvības atņemšanas sodu apsūdzētajam maksātnespējas administratoram par pieprasījumu bez tiesiska pamata atdot mantu, piedraudot radīt citu būtisku kaitējumu (izspiešana) un par materiālu vērtību pieprasīšanu sev, lai, izmantojot savu profesionālo stāvokli, prettiesiski ietekmētu valsts amatpersonas darbību un lēmuma pieņemšanu personas interesēs.

Lasīt vairāk
Publicēts 22/10/2020

Maksātnespējas administratorei par mantas piesavināšanos lielā apmērā piespriests reāls brīvības atņemšanas sods

2020. gada 20. oktobrī Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa, piedaloties Organizētās noziedzības apkarošanas prokuratūras prokuroram, piesprieda reālu brīvības atņemšanas sodu apsūdzētajai maksātnespējas administratorei par svešas mantas prettiesisku iegūšanu lielā apmērā.

Lasīt vairāk
Publicēts 22/10/2020

Ņemot vērā Covid-19 saslimstības straujo pieaugumu atgādinām par drošības pasākumiem, lai pasargātu gan sevi, gan citus no iespējamas saslimšanas

- Latvijas Republikas Prokuratūras telpās pieņem vienīgi apmeklētājus, kurus ierasties aicinājis prokuratūras struktūrvienības vadītājs vai prokurors.

- Ienākšana prokuratūras telpās tikai ar sejas aizsargmasku.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA