Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 22/02/2018

Prokuratūra vienošanās procesa kārtībā tiesai nodevusi krimināllietu par pašvaldības naudas līdzekļu izkrāpšanu peronu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un valsts amatpersonas tīšu bezdarbību mantkārīgā nolūkā

Pirmstiesas kriminālprocesā Talsu rajona prokuratūras prokurore noslēgusi vienošanos par vainas atzīšanu un sodu ar divām personām. Viena persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 177.panta otrās daļas par krāpšanas izdarīšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Otra persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 177.panta otrās daļas par krāpšanas izdarīšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī pēc Krimināllikuma 319.panta otrās daļas par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu mantkārīgā nolūkā, tīši neizdarot darbības, kuras tai pēc likuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai, ja ar to valsts varai radīts būtisks kaitējums.

Lasīt vairāk
Publicēts 19/02/2018

Prokuratūrā notiks gada pārskata sanāksme

2018.gada 21.februārī plkst. 10.00 Ģenerālprokuratūras telpās notiks gadskārtējā virsprokuroru sanāksme par prokuratūras darba rezultātiem 2017.gadā un plānotajām darbības prioritātēm 2018.gadā.

Lasīt vairāk
Publicēts 16/02/2018

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par krāpšanu 24 000 EUR apmērā un viltotu dokumentu izmantošanu

2018.gada 12.februārī Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukta viena persona par krāpšanas izdarīšanu lielā apmērā, kā arī izmantojot viltotus dokumentus un viltotu zīmogu, radīja kaitējumu valsts pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām personas interesēm.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA