Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 16/05/2019

Prokuratūra nosūta krimināllietu tiesai medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai par huligānismu Rīgas centrā

2019. gada martā Rīgā, Brīvības bulvārī 36, citu personu klātbūtnē, kāds vīrietis huligānisku tieksmju vadīts, veica darbības, kas rupji traucēja sabiedrisko mieru, pauda acīmredzamu necieņu un bezkaunību pret sabiedrību un ignorēja vispārpieņemtās uzvedības normas.

Lasīt vairāk
Publicēts 15/05/2019

Vīrieti par netiklu darbību veikšanu ar četrām mazgadīgām personām notiesā ar brīvības atņemšanas sodu uz 25 gadiem

2019.gada 14.maijā Kurzemes rajona tiesa, piedaloties Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras prokuroram, izskatīja krimināllietu par netiklu darbību veikšanu ar četrām mazgadīgām personām, par savu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar trīs mazgadīgām personām, kā arī par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgajiem un nepilngadīgajiem, kuri no apsūdzētās personas bija materiāli un citādi atkarīgi, nodarot tiem psihiskas un fiziskas ciešanas.

Lasīt vairāk
Publicēts 15/05/2019

Krievijas pilsoni tiesās par 87 kg hašiša iegādāšanos un pārvadāšanu

2019.gada 14.maijā Ludzas rajona prokuratūras prokurore nodevusi tiesai krimināllietu vienas personas apsūdzībā par 87,5 kg hašiša neatļautu iegādāšanos un pārvadāšanu realizācijas nolūkā. Persona apsūdzēta arī par mēģinājumu pārvietot hašišu pāri Latvijas Republikas valsts robežai.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA