Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 06/12/2021

Augstākā tiesa apmierina kasācijas protestu lietā par mēģinājumu izvairīties no nodokļu nomaksas lielā ampērā

Daugavpils tiesa ar 2018. gada 13. februāra spriedumu kādas SIA valdes locekli atzina par vainīgu Krimināllikuma 15.panta ceturtajā daļā un 218.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā, tas ir, par mēģinājumu izvairīties no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Lasīt vairāk
Publicēts 03/12/2021

Krimināllietas par kukuļņemšanu Terehovas muitas kontroles punktā nodotas tiesai

2021. gada 16. novembrī, 2. un 3. decembrī Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra (turpmāk – NNVIDIP) nodeva Ekonomisko lietu tiesai četras krimināllietas, kurās kopumā 20 muitas amatpersonām celtas apsūdzības par to, ka, būdamas valsts amatpersonas, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarīja kukuļu, tas ir, mantiska rakstura labumu, pieņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Lasīt vairāk
Publicēts 30/11/2021

Tiesai nodod krimināllietu personas apsūdzībā par krāpšanu un piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai

Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veiktās izmeklēšanas Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras (turpmāk – NNVIDIP) prokurors 2021. gada 29. oktobrī sauca pie kriminālatbildības personu par noziedzīga nodarījuma, kas paredzēts Krimināllikuma 177. panta pirmajā daļā, izdarīšanu.

Lasīt vairāk