Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 08/12/2017

Prokuratūra pieņem lēmumu attiecībā pret A.Šleseru par atteikšanos atbildēt uz jautājumiem parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē

2017.gada 8.decembrī Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Leja pieņēmis lēmumu atteikt uzsākt kriminālprocesu par Krimināllikuma 272.pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pret A.Šleseru par atteikšanos atbildēt uz jautājumiem 2017.gada 30.oktobra parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē.

Lasīt vairāk
Publicēts 08/12/2017

Prokuratūra saņem Latvijas augstāko IT sistēmu novērtējuma “Platīna pele 2017” speciālbalvu

2017.gada 7.decembrī notika Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) 19.konference, kurā tika nosaukti IKT nozares balvas Platīna pele 2017 laureāti. LIKTA balva Platīna pele 2017 šogad tika pasniegta jau vienpadsmito gadu, un tās mērķis ir apzināt un cildināt pēdējo gadu laikā Latvijā radītos labākos risinājumus pārvaldei, sabiedrībai, biznesam un labākos e-skolotājus.

Lasīt vairāk
Publicēts 01/12/2017

Prokuratūra tiesai nosūtījusi krimināllietu par seksuālu vardarbību pret mazgadīgo

Šā gada 29.novembrī Liepājas prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, kas izdarīta izmantojot uzticību un cietušā bezpalīdzības stāvokli, apsūdzēta viena persona. Minētās darbības tika izdarītas ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA