Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 16/02/2021

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par pumas iegādi un viņas turēšanu nepiemērotos apstākļos

2021. gada janvārī Daudznozaru specializētās prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzētas divas personas par apdraudēto savvaļas dzīvnieku tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu, radot būtisku kaitējumu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai viens no apsūdzētajiem viņa vadītās biedrības vārdā veica apdraudēto plēsēju kārtas savvaļas dzīvnieka – Amerikas puma concolor – iegādi no Čehijas Republikā dzīvojošas personas. Pēc pumas iegādes tā pretlikumīgi turēta otra apsūdzētā dzīvesvietā līdz 2020. gada 21. februārim, kad kratīšanas ietvaros tika izņemta. Turot pumu viņai nepiemērotos apstākļos, ievērojami apdraudēta īpašnieka un turētāja, mājsaimniecībā dzīvojošo personu, kā arī apkārtējās sabiedrības vispārējā drošība.

Puma kā plēsēju kārtas savvaļas sugas dzīvnieks ar attiecīgu uzvedību, barošanās veidu un izmēru, kas pieaugušam dzīvniekam atkarībā no dzimuma var sasniegt 60–120 kg, ir uzskatāms par cilvēka veselībai un dzīvībai bīstamu dzīvnieku. Dzīvnieka uzvedība ir neprognozējama gadījumā, ja dzīvnieks izkļūst no turēšanas vietas, kā arī teritoriālās uzvedības dēļ gadījumā, ja cilvēks ir nokļuvis dzīvnieka turēšanas vietā kopā ar dzīvnieku.

Apsūdzētie pie kriminālatbildības saukti pēc Krimināllikuma 115.1 panta.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA