Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 13/01/2020

Tiesās personu par iedzīvotāju apzagšanu, izliekoties par AS “Latvijas Gāze” darbinieci

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu vienas sievietes apsūdzībā par zādzībām, iekļūstot dzīvokļos. Viņa apzagusi iedzīvotājus, izliekoties par AS “Latvijas Gāze” darbinieci, kas ieradusies pārbaudīt gāzes skaitītāju.

Saskaņā ar apsūdzību noziedzīgie nodarījumi veikti laika posmā no 2018. gada vasaras līdz 2019. gada vasarai, kad apsūdzētā persona tika aizturēta. Viņa ieradās dažādos Rīgas dzīvokļos un viena vai kopā ar līdz šim nenoskaidrotu personu izlikās par AS “Latvijas Gāze” darbinieci. Novēršot uzmanību, apsūdzētā nozaga dažādas naudas summas sākot no dažiem eiro līdz pat 11 000 EUR, kā arī dārglietas. Pēc iedzīvotāju apzagšanas viņa devās prom. Krimināllietā par cietušām atzītas 16 personas.

Par šādām iepriekš minētajām darbībām persona tiek apsūdzēta 14 Krimināllikuma 175. panta trešajā daļā un divu Krimināllikuma 193. panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.    

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ