Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 11/09/2020

Notiesā vīrieti ar reālu brīvības atņemšanu par mazgadīga bērna notriekšanu Mežaparkā

Rīgas apgabaltiesa, izskatot lietu apelācijas instancē, piesprieda reālu brīvības atņemšanu vīrietim, kurš 2014. gada martā vadīja autovilcienu Mežaparkā un notrieca mazgadīgu velosipēdistu, kurš no gūtajiem miesas bojājumiem mira.
 
Saskaņā ar apsūdzību vīrietis pārkāpa Ceļu satiksmes noteikumus, vadot autovilcienu Mežaparka teritorijā. Viņš savlaicīgi nepamanīja, ka pretimbraucošais mazgadīgais velosipēdists netika galā ar velosipēda vadību un mainīja kustības virzienu uz apsūdzētā vīrieša vadītā transportlīdzekļa pusi. Apsūdzētais savlaicīgi nesamazināja braukšanas ātrumu un pilnībā neapturēja autovilcienu, bet turpināja kustību uz priekšu, kā rezultātā notrieca velosipēdistu. Rezultātā bērns mira. Apsūdzība celta par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 260.panta otrajā daļā.

Lai arī iepriekš vīrietis apelācijas instancē tika attaisnots, pēc Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurora kasācijas protesta iesniegšanas, lieta atkārtoti tika skatīta apelācijas instancē un persona notiesāta ar reālu brīvības atņemšanu uz 10 mēnešiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz trim gadiem.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

 

 


Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA