Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 15/08/2019

Tiesās divas personas par kukuļdošanu Valsts policijas amatpersonai

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas divas personas par kukuļa piedāvāšanu, došanu un kukuļdošanas atbalstīšanu Valsts policijas amatpersonai.

Saskaņā ar apsūdzību viens apsūdzētais 2018. gada jūlijā sazinājās ar pazīstamu Valsts policijas amatpersonu un izteica piedāvājumu, lai viņa, izmantojot  savu dienesta stāvokli,  iedotu savā lietvedībā esoša kriminālprocesa materiālus, lai apsūdzētais ar tiem varētu iepazīties citas personas interesēs. Par minētās darbības veikšanu apsūdzētais Valsts policijas  amatpersonai piedāvāja kukuli 5000 EUR apmērā.

Pēc tam,  2018.gada oktobrī, apsūdzētais sazinājās ar jau minēto Valsts policijas amatpersonu un lūdza viņu, izmantojot savu dienesta stāvokli, veikt citā viņas lietvedībā esošajā kriminālprocesā konkrētas izmeklēšanas darbības citas personas interesēs, piedāvājot par šo darbību veikšanu materiālu atlīdzību. Savukārt otrs apsūdzētais veica darbības, ar kurām atbalstīja kukuļdošanu, t.i., nodeva konkrētas ziņas, kādas tieši izmeklēšanas darbības ir veicamas šajā kriminālprocesā kukuļdevēja interesēs. 2018.gada oktobrī Valsts policijas amatpersonai tika nodots kukulis 700 EUR apmērā, pēc kā apsūdzētās personas tika aizturētas.

Ar šādām savām noziedzīgām darbībām viens apsūdzētais izdarīja divus noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti  Krimināllikuma 323.panta pirmajā daļā, bet otrs apsūdzētais vienu noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 323.panta pirmajā daļā un Krimināllikuma 20.panta ceturtajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.     

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA