Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 16/10/2019

Viļņā notiek Baltijas valstu ģenerālprokuroru tikšanās

Šā gada 15.-16. oktobrī Viļņā, Lietuvā, notiek trīs Baltijas valstu ģenerālprokuroru ikgadējā darba sanāksme. Tajā piedalās ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kā arī Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko un Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Aivars Buliņš.

Sanāksme notiek, lai pārrunātu aktuālos jautājumus par iestāžu savstarpējo sadarbību un vispārējos darba jautājumus, un dalītos savā labākajā pieredzē un idejās. Šogad sanāksmē galvenā uzmanība pievērsta prokuroru neatkarības nodrošināšanas jautājumiem, kā arī izaicinājumiem, kas saistīti ar finanšu līdzekļu atgūšanu pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Lietuvas prokuratūras pārstāvji iepazīstinās savus kolēģus no Latvijas un Igaunijas ar likumu par trauksmes cēlēju aizsardzību, kas ir spēkā no 2019. gada janvāra, kā arī ar sākotnējiem rezultātiem par tā piemērošanu praksē. Minētā likuma piemērošanas pirmajā pusgadā Lietuvas prokuratūra saņēma 41 ziņojumu par iespējamiem pārkāpumiem. Apstrādājot saņemto informāciju, 20 personām tika piešķirts trauksmes cēlēja statuss un piemēroti attiecīgie likumā paredzētie aizsardzības pasākumi. Tāpat Latvijas un Igaunijas prokuratūras pārstāvji šīs sanāksmes laikā iepazīstinās kolēģus ar analogās sistēmas darbību.

Nākamgad šāda sanāksme plānota Latvijā.

 

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras

Preses sekretāre

Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444

E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA