Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 15/05/2019

Prokuratūrā pabeigta pārbaude par LTV valdes priekšsēdētāja iecelšanu amatā

Pārbaudē, kura prokuratūrā tika uzsākta pēc biedrības “Latvijas Žurnālistu asociācija” (turpmāk – LŽA) iesnieguma par Latvijas Televīzijas (turpmāk - LTV) valdes atlasi, konstatēts, ka persona, kas iecelta LTV valdes priekšsēdētāja amatā, formāli atbilst Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma prasībām jautājumā par piecus gadus ilgu profesionālo pieredzi uzņēmumu vadībā. Vienlaikus prokurors konkursa nolikumā un kandidātu atlasē konstatējis vairākas nepilnības.

LŽA iesniegumā tika apšaubīta Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (turpmāk – NEPLP) 2019.gada 28.marta lēmuma par LTV valdes priekšsēdētāja iecelšanu likumība. LŽA ieskatā amatā ieceltais kandidāts neatbilst likuma prasībām, jo nav darbojies plašsaziņas līdzekļu jomā un nekad nav vadījis uzņēmumu.

Prokuratūrā veiktās pārbaudes gaitā saņemtas ziņas no NEPLP, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Uzņēmumu reģistra, kā arī no LŽA un NEPLP pieņemti papildus paskaidrojumi. Izvērtējot iegūto informāciju, konstatēts, ka ar 2019.gada 10.janvāra lēmumu apstiprinātajā konkursa nolikumā NEPLP nav pietiekami detalizēti formulējusi kandidātam izvirzītās prasības. Tāpat konkursa komisija nav pārliecinājusies par kandidāta iesniegto ziņu patiesumu. Kaut arī par LTV valdes priekšsēdētāju ar balsu vairākumu ievēlēts likuma prasībām formāli atbilstošs kandidāts, konkursa nolikums un izvērtēšanas process nerada pārliecību, ka no visiem pretendentiem valdes priekšsēdētāja amatā iecelta atbilstošākā persona.

Par konstatētajiem trūkumiem NEPLP informēta 2019.gada 10.maijā.

 

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA