Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 14/06/2018

Prokuratūra tiesai nosūta tā dēvēto “būvnieku lietu”

2018. gada 13.jūnijā Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors uz Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesu nosūtīja krimināllietu astoņu personu apsūdzībā par Krimināllikuma 218. panta trešajā daļā, 177.panta otrajā daļā un Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.

Saskaņā ar apsūdzību astoņas personas darbojoties organizētā grupā, izmantojot savā kontrolē esošo uzņēmumu datus, rekvizītus un norēķinu kontus, izveidoja faktiski nenotikušu darījumu ķēdes. Apsūdzētās personas, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestam kāda būvniecības uzņēmuma pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk tekstā – PVN) deklarācijas par 2012. gada janvāri - 2014. gada janvāri, tajās iekļāva datus par faktiski nenotikušiem darījumiem ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi nepamatoti iegūstot tiesības nemaksāt valsts budžetā aprēķināto PVN 826 337, 96 eiro apmērā, nodarot ar to valsts budžetam zaudējumu lielā apmērā. Pēc kā septiņi minētās organizētās noziedzīgās grupas dalībnieki, saskaņā ar „Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likums” 5.panta pirmās daļas 1.punkta nosacījumiem, veica noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju par kopējo summu 728 660,18 eiro apmērā. Turklāt divi no apsūdzētajiem, darbojoties personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, PVN atmaksas veidā izkrāpa no valsts budžeta naudas līdzekļus 2 272,64 eiro apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā, izdalot procesus par noziedzīgi iegūtu mantu, izdevās atgūt 104 186,68 eiro.

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA