Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 04/07/2017
Drukāt

Prokuratūra pie kriminālatbildības sauc tiesnesi par neizpaužamu ziņu izpaušanu

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors, izvērtējot no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja saņemtos materiālus, šonedēļ pieņēma lēmumu par rajona tiesas priekšsēdētājas saukšanu pie kriminālatbildības par ziņu izpaušanu par personas sodāmību no Tiesu informācijas sistēmas, kurā esošā informācija ir ierobežotas pieejamības, t.i., par Krimināllikuma 329. pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.

Tāpat, izvērtējot krimināllietas materiālus, atzīts, ka šobrīd nav pamata lemt jautājumu par tiesneses saukšanu pie kriminālatbildības par nozieguma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 320. panta ceturtajā daļā (kukuļa piedāvājuma pieņemšanu) un privātpersonas saukšanu pie kriminālatbildības par nozieguma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 323. panta pirmajā daļā (kukuļa piedāvājuma izteikšanu).

Šajā daļā jāturpina izmeklēšana izmeklēšanas iestādē, jo nepieciešama papildus procesuālo darbību veikšana. Līdz ar to pieņemts lēmums par kriminālprocesa sadalīšanu, uzdodot papildus izmeklēšanas darbību veikšanu.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Kristīne Sutugina
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA