Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 16/06/2017
Drukāt

Kriminālprocesā par iespējamiem pārkāpumiem SIA “DZIMTĀ SĒTA” un SIA “PELTES ĪPAŠUMI” maksātnespējas procesos par aizdomās turētajiem atzītas sešas personas

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors veic pirmstiesas izmeklēšanu par iespējamiem pārkāpumiem SIA “DZIMTĀ SĒTA” un SIA “PELTES ĪPAŠUMI” maksātnespējas procesos.

Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes darbinieki Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurora uzdevumā 2017. gada 9. jūnijā minētajā kriminālprocesā veica deviņas kratīšanas.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu 2017. gada 9. jūnijā par aizdomās turētajiem atzītas divas personas pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas. Turklāt aizturēta sertificēta maksātnespējas administratore, kura 10. jūnijā atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas.

2017. gada 14. jūnijā par aizdomās turēto par divu noziegumu, kas paredzēti Krimināllikuma 179. panta trešajā daļā un par Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā paredzētā nozieguma izdarīšanu, atzīts maksātnespējas administrators, kurš šobrīd atstādināts no administratora amata darbības veikšanas.

2017. gada 15. jūnijā par aizdomās turēto atzīts bijušais maksātnespējas administrators, šobrīd zvērināts advokāts, par divu noziegumu izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma 20. panta ceturtajā daļā, Krimināllikuma 179. panta trešajā daļā un nozieguma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā.

Turklāt minētajā kriminālprocesā pieņemts lēmums par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanas juridiskajai personai procesa uzsākšanu.

Savukārt 2017. gada 16. jūnijā par aizdomās turēto atzīta vēl viena persona.

Piecām personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Nolūkā nodrošināt izmeklēšanas noslēpumu, detalizēta informācija netiks sniegta.

Prokuratūra atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA