Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 23/07/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu saistībā ar AS „Pasažieru vilciens” pārtraukto vilcienu iepirkumu

2015.gada 22.jūlijā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu saistībā ar AS „Pasažieru vilciens” (PV) pārtraukto vilcienu iepirkumu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, pie kriminālatbildības saukti četri PV bijušie valdes locekļi, kuru prettiesisko darbību rezultātā, noslēdzot augsta riska darījumu ar Spānijas komercsabiedrības "Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.”(CAF), valstij saistībā ar nerealizēto projektu nodarīts mantisks zaudējums 1 484 945 EUR apmērā.

Apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 318.oanta otrās daļas (likuma redakcijā līdz 01.04.2013.).

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

 

Prokuratūra jau iepriekš informēja, ka 2013.gada martā, izskatot Satiksmes ministrijas iesniegumu par pārtraukto pasažieru vilcienu iepirkumu un izvērtējot iesniegumam pievienotos un pārbaudes gaitā saņemtos materiālus, pieņēma lēmumu sākt kriminālprocesu par noziegumiem valsts institūciju dienestā.

 Pārbaudes rezultātā tika konstatēts, ka PV valdes rīcībā, 2012.gada 2.aprīlī noslēdzot pasažieru vilciena piegādes un uzturēšanas līgumu ar Spānijas kapitālsabiedrību "Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles" (CAF), ir saskatāmas Krimināllikumā paredzētās noziegumu pazīmes.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA