Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 15/07/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par komunālajiem maksājumiem domātās naudas piesavināšanos lielā apmērā

2015.gada 10.jūlijā Liepājas prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā par naudas, ko cietušie bija maksājuši par dzīvokļu komunālajiem pakalpojumiem, piesavināšanos lielā apmērā apsūdzēts kāds vīrietis.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais vīrietis bija divu uzņēmumu, kas nodarbojas ar nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu, un ēku uzturēšanu, atbildīgais darbinieks, kuram uzņēmumos ir tiesības pieņemt lēmumus, kas saistoši citām personām, un tiesības rīkoties ar uzņēmuma mantu un finanšu līdzekļiem.

Tā, atbilstoši noslēgto pārvaldīšanas līgumu nosacījumiem dzīvokļu īpašnieki norēķinājās ar apsaimniekotāju par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem. Apsūdzētais ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras, bez tiesiska pamata un pretēji apsaimniekojamo māju dzīvokļu īpašnieku interesēm, viņa pārziņā esošos dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopībām piederošos naudas līdzekļus neizlietoja paredzētajiem mērķiem, tas ir, saņemtos maksājumus un sociālos pabalstus par komunālajiem pakalpojumiem pilnā apjomā nepārskaitīja tālāk komunālo pakalpojumu sniedzējiem, bet mantkārīgu tieksmju vadīts, piesavinājās, izmantojot tos pēc saviem ieskatiem. Tādā veidā apsūdzētais prettiesiski ieguva viņa pārziņā esošos svešus naudas līdzekļus par kopējo summu vairāk nekā 190 464 EUR.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas un 196.panta otrās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Liepājas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA