Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 21/10/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par personas nolaupīšanu, lietojot vardarbību un draudus

2015.gada 15.oktobrī Vidzemes tiesas apgabala prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par personas nolaupīšanu, lietojot vardarbību un draudus.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, apsūdzētais 2015.gada vasarā, būdams alkohola ietekmē, apstādināja paša vadīto automašīnu pie garām ejošā vīrieša un uzsāka sarunu ar viņu. Uzskatot, ka šis vīrietis ir persona, kura viņam ir parādā, apsūdzētais nolaupīja minēto vīrieti – draudot – pieliekot gāzes pistoli viņam pie kakla, un, lietojot vardarbību –iesitot cietušajam pa pakausi, apsūdzētais, pastūma viņu uz bagāžas nodalījuma pusi un, izmantojot to, ka pielietoto draudu un vardarbības dēļ cietušais baidās no viņa un gatavs paklausīt, lika viņam kāpt automašīnas bagāžas nodalījumā, ko vīrietis arī izdarīja. Apsūdzētais ar automašīnu aizveda cietušo vīrieti uz savu dzīves vietu, kur lika izkāpt no automašīnas bagāžas nodalījuma un kraut traktora piekabē pie mājas atrodošos būvgružus, ko cietušais darīja, līdz brīdim, kad netika uzraudzīts un viņam izdevās aizbēgt.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 153.panta pirmās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Limbažu rajona tiesai.

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA