Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 13/03/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par naudas izkrāpšanu no ātro kredītu firmām

2015.gada februārī Ludzas rajona prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā par sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu un naudas izkrāpšanu no ātro kredītu firmām apsūdzēts jau agrāk piecas reizes sodīts vīrietis.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais satikās ar diviem paziņām un uz viņu vārda bankās atvēra norēķinu kontus, kam tika pieslēgta arī internetbanka. Paziņas, neapzinoties, ka tika atvērta arī internetbanka, pēc apsūdzētā vīrieša lūguma atdeva viņam internetbankas kodu kartes un lietotāja vārdus. Pēc kā apsūdzētais, izmantojot viņa rīcībā esošos datus, aizpildīja anketas naudas aizdevuma saņemšanai ātro kredītu firmās. Būdami maldināti un uzticēdamies apsūdzētā sniegto ziņu patiesīgumam, ātro naudas kredītu firmas noformēja aizdevuma līgumus, un prasīto naudu pārskaitīja uz aizdevuma pieteikumā norādīto kontu pēc kā apsūdzētais to izlietoja savām vajadzībām. Tādā veidā apsūdzētais kopumā izkrāpa vairāk nekā 1920 EUR.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 180.panta pirmās daļas, 193.panta otrās daļas un 193-1.panta pirmās daļas.

 

Lieta izskatīšanai nodota Ludzas rajona tiesai.

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA