Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 23/03/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par laupīšanu pielietojot vardarbību un dzīvojamās mājas aplaupīšanu

2015.gada 9.martā Rīgas rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā par automašīnas nolaupīšanu pielietojot vardarbību, kā arī par alkoholisko dzērienu un vērtīgu mantu zādzības izdarīšanu no kādas dzīvojamās mājas apsūdzēti trīs vīrieši.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, divi no apsūdzētajiem vīriešiem, iepriekš vienojoties, ieradās pie kādas garāžas Siguldā un no šīs garāžas nolaupīja automašīnu, pielietojot vardarbību pret automašīnas īpašnieku, kurš atradās garāžā un aktīvi pretojās mantas nolaupīšanai. Savukārt visi trīs apsūdzētie, būdami alkohola ietekmē, ieradās pie kādas privātmājas, kur viens no apsūdzētajiem veica darba pienākumus. Apsūdzētais, no viņam zināmas vietas pie mājas paņēma atslēgu, ar kuru atslēdza mājas pagraba telpas durvis un pa tām visi iekļuva mājā, kur nozaga alkoholiskos dzērienus un citas mantas par kopējo summu vairāk nekā 2820 EUR.

Turklāt divas personas izdarīja trīs zādzības no veikaliem, kur atklāti nozaga alkoholiskos dzērienus 51 EUR vērtībā.

Apsūdzētie vīrieši pie kriminālatbildības saukti pēc Krimināllikuma 175.panta trešās daļas, 180.panta pirmās daļas un 176.panta otrās daļas.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA