Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 12/03/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par ļaunprātīgi nepildītu tiesas nolēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību

Šā gada 5.martā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par to, ka viņš ļaunprātīgi nepildīja tiesas nolēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, attiecībā uz apsūdzēto vīrieti Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā pēc pieteikuma tika pieņemts lēmums, ar kuru tika piemēroti pagaidu aizsardzības līdzekļi pret vardarbību, nosakot apsūdzētajam atstāt mājokli un netuvoties tam tuvāk par 200 metriem, kā arī aizliegts satikties ar saviem nepilngadīgajiem bērniem un bērnu māti. Apsūdzētais ar attiecīgo lēmumu iepazinās, apliecinot to ar savu parakstu.

Apsūdzētais, zinādams, ka šāds lēmums liedz viņam ierasties vietā, kur dzīvoja viņa bērni un bērnu māte, ieradās dzīvoklī un pielietojot vardarbību pret bērnu māti iegāja dzīvoklī. Pēc kā sieviete izsauca policiju, kuri apsūdzēto aizturēja.

 

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 1681.panta.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA