Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 24/03/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par kukuļdošanu policijas darbiniekam

Šā gada 18.martā Bauskas rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds Lietuvas pilsonis par to, ka viņš deva kukuli policijas darbiniekam, lai viņš nesastādītu administratīvā pārkāpuma protokolu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais janvāra mēnesī ap plkst. 21:00 vadīja transportlīdzekli, kam nedega neviens no numura zīmes apgaismojuma lukturiem. Ministru kabineta noteikumi paredz, ka nevar piedalīties ceļu satiksmē, ja diennakts tumšajā laikā nedeg neviens no numura zīmes apgaismojuma lukturiem. Apsūdzētā vīrieša vadīto transportlīdzekli apturēja Kārtības policijas darbinieks, kurš informēja vīrieti par pārkāpumu un informēja arī par to, ka tiks sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Apsūdzētais vīrietis, būdams alkohola reibumā, izņēma no maka 15 eiro un deva policijas darbiniekam, lai netiktu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā. No dotā kukuļa policijas darbinieks atteicās un apsūdzētais tika nogādāts policijas iecirknī.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 323.panta pirmās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Bauskas rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA