Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 03/11/2015

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par miesas bojājumu nodarīšanu un uzbrukumu personai

Šā gada 28.oktobrī Rīgas rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu par tīši nodarītu tādu miesas bojājumu, kas nav bīstams dzīvībai un nav izraisījis Krimināllikuma 125. pantā paredzētas sekas, bet izraisījis ilgstošu veselības traucējumu, kā arī par uzbrukumu personai sakarā ar tās līdzdalību noziedzīga nodarījuma novēršanā un pārtraukšanā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzība ir uzrādīta vīrietim par noziedzīgiem nodarījumiem, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 126.panta pirmajā daļā un Krimināllikuma 269.panta pirmajā daļā.

Apsūdzētais vīrietis, būdams alkohola ietekmē, negatīvu emociju vadīts pret cietušo personu, ar slotas kātu tīši izdarīja sitienus pa cietušās galvu, rokām, muguru, kā arī sita ar kāju pa viņas galvu.

Apsūdzētais pārtrauca savas darbības, kad viņa uzmanību novērsa cita persona, kura līdz policijas darbinieku atbraukšanai centās novērst prettiesiska nodarījuma izdarīšanu. Apsūdzētais pielietoja fizisku spēku arī pret šo personu. Uz notikuma vietu izsauktie policijas darbinieki apsūdzēto vīrieti aizturēja.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA