Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 10/01/2013

Par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu pie kriminālatbildības saukts Jelgavas slimnīcas valdes loceklis

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors izsniedzis apsūdzību četrām personām par noziedzīgām darbībām saistībā ar Jelgavas slimnīcas publiskajiem iepirkumiem

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis saukts pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 318.panta 2.daļas un 320.panta 1.daļas, par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un kukuļņemšanu. Divas lietā apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 323.panta savukārt Jelgavas slimnīcas nodaļas vadītājs pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 326.2 panta 2.daļas.

Saskaņā ar celto apsūdzību, divi SIA „ Jelgavas pilsētas slimnīcas” pārstāvji prettiesiski pieņēma no diviem uzņēmējiem atlīdzību 1000 latu apmērā saistībā ar medicīnas aprīkojuma iegādi slimnīcas vajadzībām. Jelgavas slimnīcas valdes loceklis, būdams valsts amatpersona, no uzņēmējiem pieņēma kukuli 700 latu apmērā, savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs 300 latu apmērā.

Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA