Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Virsprokurors tiekas ar skolēniem Misas un Valles pamatskolās

02/05/2022

2022. gada 29. aprīlī, Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko tikās ar Misas pamatskola un #Vallespamatskola skolēniem Bauskas novads, lai runātu par valsts pamatlikumu, tā vērtībām un nozīmi mūsu ikdienā. 

Virsprokurors, uzrunājot jauniešus, vienkāršā un saprotamā valodā, izmantojot uzskatāmus piemērus, pamatoja Satversmes nozīmi katra Latvijas pilsoņa dzīvē.

A. Ostapko jauniešiem stāstīja par valsts simboliem un vērtībām, skaidroja tādus jēdzienus kā lēmējvara, izpildvara un tiesu vara, to savstarpējo mijiedarbību, un uzsvēra, cik būtiska ir tiesu varas neatkarība. Īpaši virsprokurors pievērsās Satversmē definētajām cilvēka pamattiesībām, vienlaikus norādot, ka, lai gan Satversmē tās ir noteiktas, šo tiesību izmantošana savas personības izaugsmei, savas un valsts kopējās labklājības veicināšanai ir atkarīga no katra paša.

Tikšanās ar skolēniem notika izglītojošās kampaņas "Es, Tu un Satversme" ietvaros. Kampaņu par godu Satversmes simtgadei īsteno Tieslietu Ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija. Izglītojošajā kampaņā iesaistījušies 114 Satversmes vēstneši - juristi, kuri visa šī gada garumā dosies uz kopumā 146 izglītības iestādēm visā Latvijā, lai runātu ar skolēniem par mūsu valsts pamatlikumu - Satversmi.

Par Satversmes vēstnešiem kļuvuši arī ģenerālprokurors Juris Stukāns un Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Ieva Šomina
Latvijas Republikas prokuratūras
Konsultante – sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67044586
e-pasts: Ieva.Somina@lrp.gov.lv