Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 26/10/2021

Tiesā nonāk lieta par freona gāzes ievešanu Latvijā kontrabandas ceļā

2021. gada 20. oktobrī Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nosūtīja krimināllietu vienas personas apsūdzībā par muitošanai pakļautas preces – freona gāzes – ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot to no muitas kontroles, un otras personas apsūdzībā par šo noziedzīgo darbību atbalstīšanu.

Lasīt vairāk
Publicēts 22/10/2021

Iepazīsties - prokurors!

Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurore Inta Liepa saka: “Jau studiju gados Latvijas Universitātē ar īpašu aizrautību studēju tos priekšmetus, kas saistījās ar krimināltiesībām, un nolēmu, ka karjera virzāma tieši šajā virzienā. Pēc studiju pabeigšanas, gluži kā šaha spēlē, arī es savu karjeru esmu veidojusi stratēģiski soli pa solim.

Lasīt vairāk
Publicēts 22/10/2021

Prokurors vēršas trīs dažādās ministrijās ar prokurora iesniegumu

Ģenerālprokuratūrā, pārbaudot saņemto informāciju, tika konstatēts, ka persona mēneša laikā ir izdarījusi 51 administratīvo pārkāpumu ceļu satiksmē, tai skaitā atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, transportlīdzekļa vadīšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, nepakļaušanos personai, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, un vairākkārtēju nepakļaušanos prasībai apturēt transportlīdzekli (bēgšanu).

Lasīt vairāk