Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 21/11/2017

Rīgas pilī pasniegti augstākie valsts apbalvojumi

Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadienā, 18.novembrī, valsts prezidents svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza valsts augstākos apbalvojumus. Šogad par mērķtiecīgo, pašaizliedzīgo darbu un nozīmīgo ieguldījumu tiesiskuma stiprināšanā Latvijā ar Atzinības krusta III šķiru apbalvots un iecelts par ordeņa komandieri arī Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurors Juris Pēda.

Lasīt vairāk
Publicēts 16/11/2017

Par dubultslepkavību Juglā tiesa apsūdzētajam piemēro mūža ieslodzījumu

2017.gada 13.novembrī Vidzemes priekšpilsētas tiesa slēgtā tiesas sēdē, izskatīdama krimināllietu, kurā par seksuālu vardarbību pret personu, kas nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu un tās nonāvēšanu, kā arī mazgadīgā mātes nonāvēšanu apsūdzēts kāds vīrietis, nosprieda sodīt viņu ar mūža ieslodzījumu ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem bez mantas konfiskācijas.

Lasīt vairāk
Publicēts 13/11/2017

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu, kur autovadītājam atrodoties narkotisko vielu ietekmē tika izraisīts ceļu satiksmes negadījums, kā rezultātā cietušais mira

2017.gada 10.novembrī Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā tiek apsūdzēts, kāds gados jauns vīrietis, kurš vadīja transportlīdzekli bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, atrodoties narkotisko vielu ietekmē un kurš bēgot no policijas, notrieca gājēju, kā rezultātā cietušais notikuma vietā mira.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA