Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 21/11/2018

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzības personām par politisko organizāciju (partiju) nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā un par šā finansējuma pieņemšanu

2018.gada 20.novembrī Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore uzrādījusi apsūdzības četrām personām kriminālprocesā, kas saņemts no Korupcija novēršanas un apkarošanas biroja un uzsākusi kriminālvajāšanu:

Lasīt vairāk
Publicēts 21/11/2018

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret valsts amatpersonu par pienākumu nepildīšanu un būtiska kaitējuma radīšanu

2018.gada 9. novembrī Bauskas rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu par to, ka persona, būdams valsts amatpersona, tīši neizdarīja darbības, kuras tam pēc likuma un uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, ar ko pārvaldības kārtībai radīts būtisks kaitējums.

Lasīt vairāk
Publicēts 20/11/2018

Izsludināta vakance uz Eiropas galvenā prokurora amatu

Pirmdien, 2018. gada 19. novembrī, Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī publicēta Eiropas Prokuratūras Eiropas galvenā prokurora vakance. Šajā vakancē visu Eiropas Prokuratūras dalībvalstu augsti kvalificētie speciālisti no prokuratūras vai tiesu iestādēm aicināti pieteikties konkursam uz Eiropas galvenā prokurora amatu.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA