Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 17/06/2019

Tiesās tēvu par seksuālu vardarbību pret savu meitu

Tukuma rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi lietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par seksuālas vardarbības veikšanu ar savu nepilngadīgo meitu septiņu mēnešu garumā.

Lasīt vairāk
Publicēts 17/06/2019

Ģenerālprokuratūras atvainošanās Gatim Gudermanim

Izpildot pušu noslēgto izlīgumu civillietā Nr.C30686017, kas apstiprināts ar Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas 2019.gada 4.jūnija lēmumu, Ģenerālprokuratūra Latvijas valsts vārdā atvainojas Gatim Gudermanim par sagādātajām neērtībām un pārdzīvojumiem, nepamatoti turot aizdomās un saucot pie kriminālatbildības, kā arī nepamatoti piemērojot drošības līdzekļus kriminālprocesā Nr.15890022814

Lasīt vairāk
Publicēts 14/06/2019

Par gatavošanos veikt teroraktu personai piemēros medicīniska rakstura piespiedu līdzekli

Š.g. 13. jūnijā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore nodevusi tiesai lietu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai vienai personai par to, ka viņš gatavojās veikt teroraktus kādā no skolām un vairākās citās vietās Jūrmalā.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA