Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 16/10/2019

Viļņā notiek Baltijas valstu ģenerālprokuroru tikšanās

Šā gada 15.-16. oktobrī Viļņā, Lietuvā, notiek trīs Baltijas valstu ģenerālprokuroru ikgadējā darba sanāksme. Tajā piedalās ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kā arī Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko un Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Aivars Buliņš.

Lasīt vairāk
Publicēts 15/10/2019

Tiesai nodod apjomīgu lietu par seksuālu vardarbību un cilvēku tirdzniecību

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu divu personu apsūdzībā par seksuālu vardarbību personu grupā. Viena no personām apsūdzēta arī par cilvēku tirdzniecību.

Lasīt vairāk
Publicēts 14/10/2019

29 miljonus EUR atzīst par noziedzīgi iegūtiem un tos nolemts konfiscēt valsts labā

2019.gada 10.oktobrī Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija, izskatot Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurora protestu, nolēma atcelt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu un atzīt par noziedzīgi iegūtiem arestētus naudas līdzekļus 29 miljonu EUR apmērā, kas atrodas nerezidenta kontos AS ”Reģionālā investīciju banka”. Naudas līdzekļus nolemts ieskaitīt valsts budžetā.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA