Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 16/09/2020

Ģenerālprokurors Juris Stukāns un Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa vienosies par turpmāko sadarbību

Š.g. 17.septembrī ģenerālprokurors Juris Stukāns tiksies ar Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieci Ilzi Znotiņu un parakstīs vadlīnijas “Finanšu izlūkošanas dienesta sadarbība ar operatīvās darbības subjektiem, izmeklēšanas iestādēm un prokuratūru” un “Noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanas prioritātes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas jomā.”

Lasīt vairāk
Publicēts 16/09/2020

Prokuratūra atcēlusi aizdomās turētās personas statusu Valsts robežsardzes priekšniekam Guntim Pujātam

2020.gada 16.septembrī ar Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurora lēmumu, kā neatbilstošs Kriminālprocesa likuma 398.1pantā prasībām, atcelts procesa virzītāja lēmums par Gunta Pujāta atzīšanu par aizdomās turēto, līdz ar ko, G.Pujāts zaudē aizdomās turētās personas statusu, saglabājot statusu - persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess. Tāpat atcelti G.Pujātam piemērotie drošības līdzekļi. Kriminālprocesā tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana. Sīkākus komentārus var sniegt procesa virzītājs - Iekšējās drošības birojs.

Lasīt vairāk
Publicēts 14/09/2020

Nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanas dēļ persona saukta pie kriminālatbildības

2020.gada 4.septembrī Ogres rajona prokuratūras prokurore pieņēmusi lēmumu pabeigt kriminālprocesu, kurā apsūdzēta persona par nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA