Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 08/07/2020

Juris Stukāns dos zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam Aigaram Strupišam

Šī gada 10.jūlijā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs svinīgos apstākļos pieņems jaunā ģenerālprokurora Jura Stukāna zvērestu.

Lasīt vairāk
Publicēts 07/07/2020

Tiesai nodod lietu par apzināti nepatiesiem paziņojumiem par spridzināmās ietaises ievietošanu skolā

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu nepilngadīgas personas apsūdzībā par vairāku nepatiesu paziņojumu sūtīšanu skolas administrācijai un Rīgas pašvaldības policijai par it kā Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas telpās ievietotu spridzināmo ietaisi.

Lasīt vairāk
Publicēts 07/07/2020

Par kukuļdošanu robežpunktā tiesai nodod lietu pret Ukrainas pilsoni

Daugavpils prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu par vienošanās apstiprināšanu un soda piespriešanu krimināllietā, kurā Ukrainas pilsonis apsūdzēts par kukuļdošanu Valsts robežsardzes darbiniecei. Kukulis dots, lai saņemtu atļauju viņam iebraukt Latvijas Republikā bez ieceļošanai nepieciešamajiem dokumentiem.  

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA