Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 25/09/2018

Tiesai nodod krimināllietu pret bijušo tiesu izpildītāju par 130 tūkstošu eiro piesavināšanos

2018.gada 21.septembrī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds bijušais tiesu izpildītājs par 130 tūkstošu eiro piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Lasīt vairāk
Publicēts 21/09/2018

Tiesai nodod krimināllietu par cietsirdīgu grūtnieces noslepkavošanu

2018.gada 20.septembrī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds jaunietis par to, ka viņš izdarīja slepkavību pastiprinošos apstākļos – mantkārīgā nolūkā, ar sevišķu cietsirdību noslepkavoja sievieti, apzinoties, ka viņa ir grūtniece.

Lasīt vairāk
Publicēts 18/09/2018

Sabiedrību aicina aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski

Aicinot sabiedrību aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski – no 17. līdz 21. septembrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”. Akcija notiek jau piekto reizi un šogad tajā piedalās vairāk nekā 100 valsts un pašvaldību iestāžu un to filiāļu visā Latvijā. Iniciatīvas mērķis ir ne tikai iedrošināt sabiedrību saņemt pakalpojumus digitāli, bet arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA